Category Archives: Digitālā televīzija

Salīdzinājums – IZZI un Lattelecom Interaktīvā televīzija

Digitālās televīzijas labākais pakalpojums ir tas, kuru var iegādāties par zemāko cenu pretī saņemot augstāko servisu. Šajā Digitālās televīzijas operatoru salīdzinājumā  varēs lasīt par to, kurš no digitālās televīzijas pieslēgumu  ir izdevīgāks pirkums un vai Digitālā televīzijas pakalpojumus var salīdzināt vienu ar otru!
Lattelecom digitālā televīzija

Daži vārdi par Digitālā televīziju, kuru piedāvā Lattelecom, kas to dēvē arī par interaktīvo televīziju.
Lattelecom interaktīvās TV Pieslēgšanas pakalpojums ir bez maksas, ja proti to paveikt pats, tāpat kā IZZI televīzijas pakalpojuma gadījumā ir vajadzīgs televīzijas dekoderis un viens DSL modems, kā arī Lattelecom veidotais interneta pieslēgums vai fiksētā telefona līnija, kura ir pieejama lielā daļā Latvijas iedzīvotāju.
Digitālās televīzija izmaksas
Lattelecom pakalpojums, atšķirībā no IZZI pakalpojuma, ir pieejams nepilniem 70% Latvijas iedzīvotāju. Lattelecom digitālās televīzijas lielākais pluss ir tieši pieejamā arhīva funkcionalitāte, kura ļauj skatīties raidījumus pēc to tiešraides ,  kā atsevišķus video materiālus.
Lattelecom digitālās televīzijas papildus pakalpojumi, kā tematiskās papildus paketes, kino noma, karaoke un raidījumu ierakstīšana tikai iepriecina lietotāju. Kā tradicionāla lieta ir arī pieejama nevēlamo televīzijas kanālu bloķēšanas iespēja, lai kontrolētu bērnu piekļuvi “nevēlamiem kanāliem” . Svarīga ir iespēja mainīt televīzijas kanālu valodu – liela daļa televīzijas kanālu ir pieejami divās vai trīs valodās- Angļu, Krievu, Latviešu.
IZZI digitālā televīzija

IZZI digitālās televīzijas lielākā problēma ir pieejamība. IZZI digitālā televīzija ir pieejama tikai nelielā daļā Rīgas iedzīvotāju, kā arī dažos attālākos Rīgas rajonos.
IZZI un Lattelecom televīzijas salīdzinājums
Tehnisko iepēju ziņā IZZI daudz neatpaliek no Lattelecom piedāvātās televīzijas. Izzi televzijsas pamatpakā ir 28 televīzijas kanāli, kopumā  ir pieejami aptuveni 50 kanāli. Nav pieejama pieminētā Lattelecom piedāvātā raidījumu arhīvu sistēma, bet pārējie pakalpojumi – digitāla programma, kanālu valodas maiņa ir pieejami.
IZZI televīzijas trūkumi
Galvenais IZZI trūkums ir nepietiekoša pieejamība un IZZI klientu servisa kvalitāte. IZZI klientu sūdzību par digitālo televīziju ir mazāk kā par citiem pakalpojumiem, daudz mazāk kā neskaitāmo sūdzību skaits par šīs kompānijas ievilkto internetu.
Televīzijas kanālu izvēle
Televīzikas kanālu izvēle gan Lattelecom, gan IZZI ir gandrīz vienādaa, taču, kaut arī IZZI kanālu ir vairāk, Lattelecom pakās ir vairāk populāro kanālu, tāpēc lielajam vairumam klientu pievilcīgāks ir Lattelecom piedāvājums.
Digitālās televīzija izmaksas
Digitālās televīzija izmaksas ir gandrīz identiskas – abos uzņēmumos is jāslēdz ilgtermiņa līgumi, kuri palīdz izbēgt no ierīkošanas maksām un papildus samaksas par aprīkojumu.
Lattelecom digitālās televīzijas pieslēgums  ir par 1 latu lētāks, jo, kaut arī IZZI pamatpaka maksā 6 lati mēnesī, IZZI klientiem ir jāīrē televīzijas modems par 3 lati mēnesī.
Kopumā Lattelecom interaktīvās televīzijas pamata pieslēgums maksā nepilni astoņi mēnesī, bet IZZI pamata pieslēgums LS 9 mēnesī.
Digitālās televīzijas papildus kanāli
Arī Lattelecom piedāvātie papildus TV kanāli ir nedaudz lētāki par IZZI piedāvātajām papildus kanāliem, 1,90 lats pret 2,00 latiem par apmēram 9 kanāliem katrā tematiskajā televīziajs papildus kanālu pakā.
Salīdzinām IZZI un Lattelecom  digitālo televīziju
Apkopojot visus plusus un mīnusus, var teikt, ka Lattelecom digitālā televīzija ir izdevīgāka izvēle par IZZI piedāvāto digitālo televīziju, ne tikai mazo lietotāju sūdzību dēļ, bet arī pavisam cita prakstiska  iemesla – pilnīgākas tehnoloģiskās funkcionalitātes dēļ. IZZI digitālo televīziju varētu izvēlēties cilvēki, kuriem ir svarīgi skatīties pēc iespējas vairāk kanālu, kā arī tie, kuriem patīk IZZI klientu servisa pretimnākšana, ir dzirdēts, ka ir iespējams uzlabot standarta klientu līguma nosacījumus, kas nav iespējams Lattelecom gadījumā.